Tallinnas avas uksed suurim Eesti disainitoodete kingipood

PRESSITEADE
3. november 2016

Tallinna vanalinnas alustas tööd unikaalne disainkingitusi ja -suveniire pakkuv Rode Kingikaubamaja, mille sortimenti kuulub ligi tuhat toodet Eesti disaineritelt ja tootjatelt. Rode Kingikaubamaja juhataja Ingrid Ehaveri sõnul eristub uus kingitusi, meeneid ja suveniire pakkuv kaubamaja teistest just sellepoolest, et sortimenti on võetud Eesti disainerite ja tootjate autori- ja käsitöötoodang, mis on kindlasti väärtuslikuks ja meeldejäävaks kingiideeks nii lähedastele kui ka äripartneritele. Samuti on see kvaliteetseks ja sisukaks suveniiriks Eestit külastavatele turistidele.
Rode Kingikaubamaja sortimenti kuulub tuhatkond tootenimetust ja umbes 30 eestimaist brändi andekatelt disaineritelt ja tootjatelt Lõuna-Eestist Muhu saareni. Kaubamaja asub vanalinna südames, paariminutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, aadressil Pikk 15.

“Meie sortimendist leiab vahvaid puidust, keraamikast ja klaasist valmistatud nõusid ja köögitarvikuid; käsitsi tehtud paberist postkaarte; kvaliteetset tekstiili; kauneid ehteid ja mansetinööpe; looduslikke kosmeetikatooteid; trendikaid salle ja lipse; sisustuskaupu; gurmee toidukraami ja palju muud,” ütles Ehaver.
Ehaver avaldas lootust, et uude unikaalse kontseptsiooniga kingikaubamajja leiavad tee nii omanäolisi kingitusi otsivad kohalikud elanikud kui ka Eestist väärt mälestusi kojutoomist soovivad väliskülalised.
“Erinevalt kirjudest, peamiselt turistidele mõeldud suveniiripoodidest on Rode Kingikaubamaja põhjamaiselt karge, minimalistliku, intelligentse ja kvaliteetse tippdisainiesindaja, mis kannab edasi tõelist eestimaist palet,” ütles Ehaver.

Rode Kingikaubamaja üheks suureks eeliseks on lisaks isiklike kingituste soetamisele võimalus tellida esinduslikke originaaldisainiga ärikinke ja -meeneid, mis sobivad nii kingitusteks äripartneritele ja kolleegidele mõne õnnestunud äritehingu või juubelitähistamiseks kui ka traditsioonilisteks jõulukingitusteks koostööpartneritele ja klientidele.
“Individuaalne lähenemine tagab selle, et firma poolt tellitud disainkingitus peegeldab parimal moel ettevõtte olemust ja identiteeti, mis on korporatiivse mainekujunduse üheks oluliseks osaks,” lisas Ehaver.
Kuigi esteetilist disaini ja praktilist väärtust omavate kinkekaupade kättesaadavus on Eestis endiselt üsna napp, loodab Rode Kingikaubamaja selle niši täita ning pakkuda era- ja äriklientidele ilusaid ja praktilise väärtusega disainitooteid.

Rode Kaubamaja asub Tallinna vanalinnas aadressil Pikk 15. Tegemist on Eesti suurima kingitustele ja meenetele spetsialiseeruva kauplusega, mille müügisaalide pind ulatub 300 ruutmeetrini. Rode Kingikaubamaja sortimenti kuulub ligi tuhatkond tootenimetust. Lisaks tegutseb kingikaubamaja eesruumides gurmeekohvik, mis suvekuudel laieneb terrassina ka majaesisesse tänavaruumi.

rode_kingikaubamaja-47

FOTO Eiko Kink